Toskar Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1979 yılında Bursa’da kurulup,1984 yılında şirketleşmesini tamamlamıştır.

Faaliyet gösterdiği Alu-PVC,Mobilya ve Sac İşleme makinaları imalatı sektörlerinde her zaman öncü olan Toskar Makina, 2000 yılında faydalı model belgesi alarak üretimine başladığı Woodmaster Serisi Çift Kafa kesim ve Çift Zıvana/Delik Açma makinaları ile dünya çapında 5000’den fazla işletmede yer alarak kalitesini ispat etmiştir.

2008 yılında gelişen kapı imalatı ihtiyacını karşılamak üzere faydalı model belgelerine sahip olduğu Innoma SB 3 Otomatik Kapı Ebatlama ve LSR Kapı Ebatlama ve Kilit Kol yeri Açma Makinalarını piyasaya sürmüştür. 2009 yılında Multima Panel Delik merkezleriyle, ülkemizi hızlı ve hassas delik delme makinalarıyla tanıştırmış,sektörüne kopyalanan bir başka ürün daha hediye etmiştir.

2011 yılı itibariyle CNC İşleme merkezleri imalatına başlayan Toskar Makina,2012 yılı itibariyle %97 ihracat oranına sahip olduğu Sac İşleme sektöründe Abkant ve CNC Makas imalatına başlayarak 32 ülkede kalite sunmaya devam etmektedir.

Gelişen vizyonu ve stratejisi ile Toskar Makina, dünya çapında aktif olarak çalışan 10.000+ makine ve binlerce mutlu müşteriye sahip olmanın haklı gururuyla geleceğe güvenle bakmaktadır.